hero image

ПРОСОЧЕННЯ ДЕРЕВИНИ ЗА ДОПОМОГОЮ ЗАСОБУ ДЛЯ КОНСЕРВУВАННЯ

Просочення деревини засобом для консервування

Просочення використовуваної зовні деревини перед нанесенням ґрунтовки, морилки або фарби є важливим етапом — особливо якщо ви залишаєте натуральну структуру і колір деревини. Використайте для цього високоякісний засіб для консервування.

Навіщо потрібне просочення деревини засобом для консервування

Просочення деревини засобом для консервування забезпечить доставку поживних речовин зсередини і при належному догляду гарантує термін служби деревини впродовж десятиліть. Воно захистить від гнилизни, розкладання і синяви — темного гриба, який призводить до появи синювато-сірих або чорних плям на дереві.

Віск і смоли, що містяться в засобі для консервування, також глибоко проникають у деревину і захищають від УФ фільтрів, які можуть вимити її натуральний колір. Особливо важливо здійснити просочення тієї деревини, яка велику частину року знаходиться просто неба.

Оброблена і необроблена деревина: порівняння

Перед просоченням деревини важливо встановити, чи піддавалася вона попередній обробці. Ваша деревина входить до однієї з трьох категорій:

Необроблена деревина

Вона не має покриття або захисту, внаслідок чого вона дуже схильна до гниття і розкладання і має бути оброблена якнайскоріше.

Деревина, оброблена зануренням

Деревина, оброблена зануренням, була покрита морилкою або засобом для консервування для забезпечення базового захисту. Як правило, це означає, що деревина фактично була занурена у ванну з продуктом з догляду за деревиною. Така обробка надає певного захисту, але не проникає занадто глибоко. Морена поверхня часто вицвітає вже після першого року, і дерево, оброблене зануренням, потребує додаткового захисного шару або двох шарів протягом перших декількох місяців, щоб уникнути подальшого вицвітання.

Деревина, оброблена під тиском

Обробка під тиском — це найбільш ретельний метод просочення деревини. Під впливом вакууму волога вилучається з деревини, а хімічна обробка гарантує глибоке проникнення складу до волокон, часто з появою зеленуватого відтінку. Деревина, оброблена під тиском, також може покриватися засобом для консервування деревини або атмосферостійким шаром фінішного покриття.

Пиляна і стругана деревина: порівняння

Груба пиляна деревина вбирає в два рази більше, ніж стругана деревина, що істотно полегшує просочення деревини, оскільки засіб для консервування проникає безпосередньо до волокон. Стругана деревина має більш гладеньку поверхню і більш високу якість (без задирок!), проте це ускладнює просочення деревини і погіршує зчеплення фарби з поверхнею. Якщо ви працюєте з дуже гладенькою струганою деревиною, зазвичай рекомендується трохи обкорувати її перед просоченням засобом для консервування.

Як просочити деревину для отримання природної текстури

Якщо ви хочете захистити деревину, зберігши при цьому її природний колір, ви повинні використовувати прозорий засіб для консервування. Для належного просочення і забезпечення глибокого живлення нанесіть два шари. Гладеньку стругану деревину (яка використовується для більшості садових меблів) спочатку злегка обкоруйте її для спрощення вбирання засобу для консервування. На грубу пиляну деревину (яка використовується для більшості огорож) продукт можна наносити одразу.

Як просочити деревину під моріння або фарбування

Важливо здійснити просочення деревини засобом для консервування, навіть якщо ви плануєте потім нанести кольорову морилку або фарбу. Тоді як віск у фінішному покритті морилки або фарби забезпечує відмінний захист від вологи і атмосферного впливу, засіб для консервування глибоко проникає до деревини, захищаючи її зсередини. Дотримуйтеся інструкцій збоку упаковки обраного продукту, але якщо ви працюєте із струганою деревиною, рекомендується злегка обкорувати її після нанесення останнього шару засобу для консервування і перед нанесенням першого шару ґрунтовки.

Отримання даних, зачекайте...