ІНСТРУКЦІЯ З ДЕРЕВИНИ І ДЕРЕВ

Сучасна наука виділяє два основні типи деревини — м'яких і твердих порід


 

Слід зазначити, що відмінність між ними проводиться з точки зору ботаніки і не визначає фактичної твердості. Насправді деревина твердих порід не завжди виявляється твердішою за деревину м'яких порід. Так, пробкова деревина, яку ботаніка відносить до твердих порід, відома м'якістю, легкістю і простотою в обробці. Пальми і бамбук дають ще один тип деревини, особливі властивості якого не дозволяють широко використовувати його у будівництві.

 

Деревина м'яких порід

Джерелом деревини м'яких порід є дерева, насіння яких не захищене і зазвичай розвивається в шишках (наукова назва — голонасінні рослини, побутова — хвойні). Листя цих дерев тонке, у формі голки. Хвойні дерева, як правило, зберігають листя впродовж усього року, тому їх ще називають вічнозеленими. Типові дерева з м'якою деревиною — сосни, ялини і ялиці.

 

Деревина твердих порід

Деревину твердих порід виробляють дерева, насіння яких розвивається в захисному плоді, зазвичай в горісі (наукова назва — покритонасінні). Листя цих дерев широке і обпадає у певну пору року. Такі дерева називають листяними. Приклади дерев з твердою деревиною — дуб, тик, хлорофора висока, шорея, евкаліпт, клен, червоне дерево.

У більшості випадків твердість деревини можна визначити за цими ознаками. Але бувають і винятки: деякі дерева з м'якою деревиною (наприклад, модрини) періодично скидають листя, тоді як деякі вічнозелені дерева дають тверду деревину (наприклад, гостролист). Крім того, в Південній півкулі ростуть дерева з м'якою деревиною і широким листям, такі як червона сосна в Новій Зеландії. Історично дерева з м'якою деревиною з'явилися набагато раніше дерев з твердою, які являли собою більш досконалий ступінь еволюції.

Отримання даних, зачекайте...